it´s too late to be late again

ČlánkyAlpské výšlapy (4)


Závěr našeho šlapání v Ötztalských Alpách.

Poslední den je ve znamení dálkové túry. Míříme ke 160 m vysokým vodopádům Fallender Bach, které jsou ve výšce 2200 m. Po výjezdu lanovkou vede další cesta po vrstevnici s mírným stoupáním. Po pravé straně máme hluboká údolí a naše pěšina je místy nepříjemně úzká. Tradičně se snažím hodně fotit, ale jeden aby stále koukal pod nohy. Vodopády se občas v dálce objeví jako lákavá motivace, po chvilce mizí, a to se opakuje po celou trasu.

Fallender Bach

Nejhezčí překvapení nás čeká, ve vysokém sedle nad nimi stojí nádherná horská chata s asi nejvýše položenou kadibudkou. Je velmi chytře postavena, svojí polohou se nemusí bát lavin ani padajících kamenů. A nad námi jen dvě špičky vrcholků.

Mapa výšlapu

Jdeme na sestup, který je velmi náročný. Kromě prudkého sklonu je úzká pěšina plná kamenů a pád hrozí na každém kroku. Pod spodní částí vodopádů si dáváme na první salaši pivko a podmáslí (nikoli dohromady) a po chvíli nechápání, kudy jsme se vlastně vydali, vyrážíme na dlouhou túru ke střední části lanovky. GPS mi nakonec ukazuje přes 15 kilometrů, takže slušný výšlap. Sports Tracker tentokrát zapisoval celou trasu výborně a tak máme hezkou mapu i s naší stopou.
Fallender Bach (video)

14-10-2013

Na Timovi
Ve světě