it´s too late to be late again

ČlánkyJsem závislý na GPS (2)?


Na lepší služby se zvyká snadno, ale občasná porucha má své kouzlo.

Už jsem někołikrát psal, že poslední roky běhávám se zapnutou GPS a díky Sports Trackeru si mapuji jednotlivé trasy. Dost mne to baví, ale nyní mám již třetí týden mobil v servisu právě kvůli GPS. Co to znamená?

Uvědomuji si, že mám vlastně všechny blízké trasy v okruhu 15 kilometrů několikrát proměřeny a že na ně GPS nepotřebuji. Vybíhám tedy se starým iPodem, na kterém mám komfortní stopky umožňující zapisovat i úseky. Což SportsTracker ve WP 8.1 neumí. V kapse hrají nahlas písničky (sluchátka mi při běhání dost vadí, mám rád okolí pod kontrolou) a přístroj je velmi lehký a skladný. Tento starý typ neumí fotit, ale aspoň si cestu vychutnávám synchronně, nikoli až po běhu.

Nedávno jsem došel k názoru, že by mi k chytrému tabletu s LTE stačil hloupý mobil, a že jediným důvodem pro smartphone jsou sportovní aplikace a mapy. V mnoha situacích to platí stále, zejména v nových místech. Ale ono je to vlastně tak, že na běžných trasách jde spíše o bezpečnostní prvek než o nějaké měření.

Zatím tedy s iPodem a starým Sony Ericssonem K750i, který se vejde i do ponožky, navíc bez obav, že se mi vybije. Jsem zvědav, jak to vyhodnotím, až se mi mobil ze servisu vrátí.

27-07-2015

Váš e-mail:
Text:
Kontrolní kód:
Zapište číslicí, kolik je pět plus tři:
  
Na Timovi
Ve světě