it´s too late to be late again

ČlánkyCo bude příště?


Vtipné nápady na hranici soudnosti si zcela jistě zaslouží pozornost.

Někdy v únoru jsem absolvoval e-learningový kurz na zadavatele maturit pro žáky s PUP. A nejvíce mne zaujaly nové funkce tzv. asistentů pro cokoli. Celkem jsem jich napočítal šest, u posledního jsem zapomněl, který byl první. Nakonec mi chyběl jen asistent asistentů. Nicméně věřím, že jeho chvíle přijde. (Aby bylo jasno: já je nekritizuji, jen nechápu, proč bych to měl znát.)

Začátkem tohoto týdne mi přistál v poště newsletter MŠMT ke kariérnímu řádu a v něm další klenot. Tentokrát mne dostala nová pseudokantorská pozice koordinátor vlastního hodnocení školy. Taková činnost má ale být neoddělitelnou náplní práce ředitele, protože jde o manažerský přístup na úrovni celé organizace. Jeden by řekl, že autoři podobných nápadů postrádají smysl pro odpovědnost.

Ministerstvo ovšem perlí dál, pro změnu v oblasti DVPP. Přijít na termín lektor-implementátor asi jen tak někdo nedokáže, to chce opravdu bujarou fantazii. Buď se kdosi zbláznil, nebo nám chce ukázat, že z MŠMT humor zdaleka nevymizel. Tím spíše, že jde hlavně o to, jak dělat věc správně.

U všech těchto pozic je zřejmé, že řeší jen procesní stránku. Naštěstí jsem zatím ve stavu, kdy se mi daří si z podobných pokusů o mé zkompetentňování dělat legraci. Co ale až přijde zlom a já je začnu brát vážně?

16-04-2016

Váš e-mail:
Text:
Kontrolní kód:
Zapište číslicí, kolik je pět plus tři:
  
Na Timovi
Ve světě