it´s too late to be late again

ČlánkyNový Fitbit Charge 2


Zařízení, které je už dnes osobnější než mobil.

Během prázdnin mi odešel chytrý náramek Fitbit Charge HR, který jsem téměř nesundal z ruky po 19 měsíců. Začalo zlobit dobíjení a došlo k reklamaci. Na Alze se ukázali jako profíci a k mé velké spokojenosti nic zbytečně nezdržovali. Díky tomu nastal čas pro novější náramek. Pokukuji sice po chytrých hodinkách a Fitbit zrovna představil své nové zařízení Ionic, ale náramek mi vyhovuje zatím víc. A tak jsem si pořídil Fitbit Charge 2. Udělal jsem dobře?

Úplně nový Fitbit Charge 2

Ono se vlastně nejedná o nějaké jednoduché zařízení. Má totiž mnohem blíže k hodinkám. Dokonce jej můžete částečně personifikovat výběrem zobrazování informací. Náramek je hodně osobní, jakmile jej aktivujete, je jen o vás. Umožňuje výběr pohybových aktivit, relaxační program pro dýchání, stopky, notifikace z mobilu, upomínky (alarm) a stav baterie v procentech. Tady začnu: baterie vydrží v pohodě týden, přičemž ke konci sedmého dne má stále okolo 25 %. Samozřejmě v závislosti na vaší aktivitě.

Výpisy z aplikace Fitbit

Aplikace Fitbit v mobilu mne hodně baví, stejně jako v prohlížeči. Téměř dva roky ji používám jako tracker na běhání a je vidět, že výrobcům na její funkčnosti velmi záleží. Náramek nemá GPS, ale pokud chcete, propojí se s mobilem a využívá jeho možnosti. Běžně běhám bez náramku a pouze s mobilem, ale tuto možnost jsem vyzkoušel. Jde mi hlavně o běh do kopců kvůli tepové frekvenci, ale i delší rovinné úseky mají hezké výpisy. Charge 2 reaguje spolehlivě a data se ukládají v mobilu pro pozdější studium vaší kondice.

Výborný je noční režim, neboli měření kvality spánku. S náramkem na ruce normálně nespím, ale samozřejmě jsem jej (i sebe) otestoval. Ranní výsledek byl velmi překvapivý, zejména poměr mezi Light sleep a Deep sleep. Není špatné si takto občas prověřit svou tepovou frekvenci v době největšího klidu, například pro určení minimální hodnoty.

Pokud se mne zeptáte, jestli se vyplatí dát 3,5 tisíce za podobnou hračku, odpovím, že nevím. Ale za Fitbit Charge 2 ano. Je víc než chytrý náramek. Je součástí vás.

19-11-2017

Váš e-mail:
Text:
Kontrolní kód:
Zapište číslicí, kolik je pět plus tři:
  
Na Timovi
Ve světě