it´s too late to be late again

ČlánkyMagic Mouse 2


Myška opravdu kouzelná. A nezvyklá.

Máte před sebou Macbook, na jehož klávesnici si stále zvykáte. Stejně tak na chování touchpadu, který je naštěstí nastavitelný na podobná gesta jako u Chromebooku. Jenže společně s Macbookem rozbalujete ještě jednu krabičku. Nádhernou myš Magic Mouse 2. Specifičnost tohoto malého zařízení je natolik výrazná, že si zaslouží pozornost.

Design myši je nezvyklý, alespoň pro mne. Je poměrně nízká a pro prvoplánové klasické držení ne zcela ergonomická. Chvíli to trvalo, ale naučil jsem se ji ovládat tak, že na ni pokládám dlaň. Vzhledem k tomu, že nemá klasická dvě tlačítka, stejně reaguje jinak. Po několika týdnech mi už připadá jako hodně promyšlené zařízení, které dobře odvádí svou práci.

Magic Mouse 2

To souvisí se způsobem ovládání. Reaguje totiž hlavně na gesta, která si můžete nastavit podle vlastních představ. Prstem pohybujete dopředu, dozadu, doleva, doprava, myš reaguje velmi citlivě. A jedno tlačítko pro potvrzení volby bohatě stačí. Skvělá je možnost dvojího poklepání, zvětšujete tak text na obrazovce. Opětovným poklepáním jej zmenšíte na původní velikost.

Magic Mouse 2 je bezdrátová a k Macbooku se připojuje přes Bluetooth. Nabíjí se kabelem s konektorem lightning a vydrží určitě přes měsíc. Při nabíjení se nedá používat, protože se připojuje zespodu. To trvá asi hodinu. Cena je klasicky applovská, ale kvalitní herní myši stejně nejsou levnější.

Macbook má výborný touchpad a myš se může zdát zbytečná. Já ji potřebuji hlavně při úpravě fotek, ale připravena je stále. To si večer dáte nohy na stůl, notebook na klín, pohodlně se opřete a jednoduchými gesty vám Magic Mouse zpříjemní virtuální svět.

06-04-2019

Váš e-mail:
Text:
Kontrolní kód:
Zapište číslicí, kolik je pět plus tři:
  
Na Timovi
Ve světě