it´s too late to be late again

ČlánkyPět let s Kindlem


Knihovna, která se vejde do kapsy.

Není to přesné, čtečku Amazon Kindle používám už osmým rokem. Ale první tři roky šlo o vynikající Kindle 3, která měla hardwarovou klávesnici a jednoduchý mp3 přehrávač. Přístroj, který jsem si opravdu užil a nakonec po té době ještě pustil dál. Možná slouží dodnes. Vystřídal jej Kindle Paperwhite 2, který i nyní ke konci roku 2019 funguje stále skvěle. Přidaná hodnota je neuvěřitelně vysoká, zejména v poměru k ceně.

Kindle Paperwhite 2

Opět displej o velikosti 6" v celkově menším provedení, neboť má softwarovou klávesnici. Paměť 4 GB je knihami nenaplnitelná, má tradiční wi-fi, takže jsem ještě žádnou knihu nekopíroval přes kabel. Mně způsob odesílání přes servery Amazonu opravdu vyhovuje, protože optimalizuje. Zejména u formátu PDF to má smysl. Bonus v podobě bočního podsvícení je k nezaplacení.

Čtečka knih mne neuvěřitelně baví. Vyplňuji tak čas při čekání prakticky kdekoliv. Je lehká, malá a navíc i hezká. Otevírání na magnet automaticky načítá poslední rozečtenou stránku u všech knih. Výdrž má i po téměř pěti letech několik týdnů, přičemž nabíjení je záležitost dvou hodin. Pokud mne nějaká pasáž zaujme, mohu na ni odkázat poznámkou, což využívám docela často.

Podobnou službu mi koná už jen iPod. Je to logické, protože obě hračky umožňují občasný únik z online světa a jsou hodně osobní.

06-10-2019

Váš e-mail:
Text:
Kontrolní kód:
Zapište číslicí, kolik je pět plus tři:
  
Na Timovi
Ve světě