it´s too late to be late again

Články



První březnový běh


Když mne bahno vyžene do kopců.

Je sobota ráno a teplota okolo nuly. Zároveň to vypadá na slunečné dopoledne, zkrátka skvělé podmínky pro vyběhnutí. Podél řeky je klid, žádní turisté ani běžci. Proč? Odpověď je u Svatošských skal. Cesta je tady díky těžbě dřeva tak zničená a bahnitá, že se složitě hledají pěšiny okolo. Cyklista naproti to vzdal a vrací se zpátky do Varů. Pro mě to znamená, že zpátky poběžím přes Kozí vrchy.

Při stoupání si říkám, že dám odbočku ke Korunní vyhlídce. Je odtud nejkrásnější pohled na Ohři z pravého břehu. Běhám sem ve směru od Lokte, dneska tedy obráceně. Cesta lesem je taky bahnitá, ale díky mrazu docela ztuhlá. Ve sluchátkách poslouchám blues a běží se mi nečekaně dobře.

Korunní vyhlídka není u cesty, což ji trochu chrání. Je to opravdu nádherné místo a skvělý krosový cíl, i když se nepovede počasí. Je tu také schránka se zápisníkem. Při záznamu dnešního běhu listuji nazpátek, protože mne napadá, kdy jsem tu byl naposledy? 9. března 2024. A ještě dříve? 11. března 2023.

Vypadá to, že se docela opakuji…

Záznam 2023

Záznam 2024

Záznam 2025

02-03-2025

Na Timovi
Ve světě