Valid XHTML 1.0!

Valid CSS!

©2004 -pch-

Proč mít webové stránky?

BTW: web se již dlouho nevyvíjí a slouží pouze jako základní vstup do krás jazyka XHTML.

Internet dnes nabízí největší zdroj informací pro všechny generace. Najdeme zde údaje, které pochází z oficiálních zdrojů - různé zákony a jejich výklady, stránky škol, organizací, elektronické učebnice, hry, atd.
Zdroje informací jsou i jiné - amatérské, názorové, tendenční, zastaralé i nepravdivé.

Nejdříve si odpovězte na otázku proč? a teprve potom se zabývejte myšlenkou jak?. Zároveň nezapomeňte, že se vaše stránky budou číst. A jejich návštěvníci bývají velmi pohodlní.

Typickou ukázkou jsou webové stránky škol - škola má své oficiální stránky, kterými se prezentuje před veřejností, nabízí aktuální informace.
Vedle nich mohou existovat stránky studentské nebo žákovské, které mohou být velmi subjektivní, a to včetně názorů na školu. Je dobré si uvědomit, že cílová skupina návštěvníků těchto stránek hledá informace, které stránky školy mohou vhodně a pozitivně doplňovat, ale naopak také negativně vyvažovat. V žádném případě nediskutuji na tomto webu, zda je to dobře nebo špatně.

Součástí webu může být další prostor:
A) redakční systém, který umožňuje vlastní prezentaci učitelů i studentů a žáků
B) doplňující aktuální informace v podobě krátkých zpráv - tzv. blogy
C) diskusní fóra
D) rozcestník pro další weby ve formě odkazů
E) návštěvní kniha

Všichni, kdo se vydáte cestou publikování na webu, máte dvě možnosti:
- použít WYSIWYG Editor (nejčastěji MS FrontPage nebo Mozilla Composer)
- využít krásy HTML kódu ve spojení s dalšími designerskými možnostmi (CSS, JavaScripty, PHP Scripty, apod).

Webové stránky jsou bezvadným prostředkem k tomu, abyste mohli publikovat. Práce na webu je jedním ze způsobů, jak můžete komunikovat se světem. Dokonce tím nejjednodušším.

Je jedno, jestli chcete novinařit, publikovat odborné práce nebo vytvořit webovou prezentaci sportovního oddílu. Důležité je, že se web pro vás stává tužkou a papírem. Pokud se pouštíte do webu jenom proto, že to chcete umět, asi vás to přestane bavit.

Petr