it´s too late to be late again

ČlánkyDva roky s Chromebookem


Shrnutí předchozích článků na jednom místě a jak dál.

Článek je velmi krátký a má jediný cíl: odkazuje na deset předchozích textů, které byly v uplynulém roce výstupem z mých zkušeností. Téma tím rozhodně neuzavírám, protože jsme ve škole zřídili chromebookovou učebnu a prostor pro nové otázky je zde veliký. Takže nové články budou, jakmile se objeví něco zajímavého. Google svůj systém vyvíjí a určitě se časem projeví zastaralost toho, co jsem napsal dříve.

Ve škole řešíme nasazení chromebooků do výuky 1:1 v rámci celé třídy. Mne moc nezajímá administrace. Pohybuji se spíše v uživatelské rovině, protože se zabývám školením. Přestože se za velký bonus považuje provázanost s Androidem, já sázím raději minimalisticky na aplikace z Chrome OS a využití webového rozhraní. Základem je samozřejmě prostředí Google, což je pro naši školu výchozí platforma.

Chromebook

Články pod odkazy nejsou manuál. Chrome OS ani žádný nepotřebuje, jednoduchost a intuitivnost prostředí hodně ulehčují první kroky v celém systému. Texty v podstatě jen reflektují, jak jsem do Chrome OS vstupoval já a co bylo v dané chvíli pro mne prioritou.

Používám Chromebook (1)
Chromebook a fotografování (2)
Chromebook a správa souborů (3)
Chromebook a Android (4)
Chromebook a programování (5)
Chromebook a produktivita (6)
Tabulky v Chromebooku (7)
Kdy nemohu použít Chromebook (8)
Chromebook a Google Keep (9)
Chromebook a učitel (10)

A do budoucna? Pokud se mne zeptáte, jestli mají chromebooky šanci ovlivnit digitální vzdělávání, odpovím, že určitě ano. Záleží jen na nás a já chci jiné v tomto duchu motivovat, resp. vést k rozhodnutí na základě dostatečných znalostí. Na otázku, zda bude Chrome OS výchozím prostředím do budoucna i pro mne osobně, mohu říct jen, že nevím. Hodně záleží na přenositelnosti programů, které jsou pro mne důležité. Ta zatím není.

17-11-2018

Na Timovi
Ve světě