it´s too late to be late again

O projektovém řízení

Neznám lepší způsob pro řízení čehokoliv. Je jedno, jestli píšu nebo koordinuji projekt, zda vedu tým, lektoruji nějaký seminář nebo učím v běžné třídě. Projektový přístup hodně věcí zjednodušuje a dává procesu systém. A když se sejde systém, logika a smysluplnost? Vzniká velká pravděpodobnost, že se nám výsledek vydaří.

Existuje několik zaběhnutých a ověřených metod projektového řízení. Žádná z nich není šablona, do které můžeme jen sázet data. Ale všechny nám umožňují cíleně a promyšleně plánovat i realizovat. A taky mezi nimi nejsou ostré hranice. Možná si vytvoříte vlastní postupy, které vám budou vyhovovat. Což se ostatně týká i použitých nástrojů a technologií.

Projektové řízení

Mezi řízením projektu a projektovým řízením je rozdíl a z uvedených článků by to mělo vyznívat. Je jedno, jestli plánujeme s tužkou v ruce a papírem, nebo volíme softwarové nástroje. Podstatné je, že víme, co chceme a proč to chceme.

Já se učím projektovému řízení s každým novým projektem a vlastně i při přípravě na většinu vyučovacích hodin. Zní to možná divně, ale jedna strana mince je teoretická znalost, druhá strana je zkušenost. A žádná mince nemá pouze jednu stranu, že? O tom ale více v článcích, které jsou řazeny od nejstarších dole…

Na Timovi
Ve světě